Styrelsen

Lilo Lindquist

Ordförande, barnmorska

Ungdomsmottagningen Göteborg

0730 – 47 24 27

lilo.lindquist@vgregion.se

Sara Broger

Vice ordförande, Projektledare/Kurator

Haninge UM

0703 – 24 72 24

sara.broger@regionstockholm.se

Carina Mäkinen

Kassör, barnmorska, verksamhetsutvecklare

Ungdomsmottagningarna i Värmland

0735- 28 26 00

carina.makinen@regionvarmland.se

Maja Gaudet

Barnmorska

UM Alingsås

0708- 18 12 99

maja.gaudet@vgregion.se

Josefin Andersson

Barnmorska

Skellefteå ungdomsmottagning

090 – 785 9308

josefin.e.andersson@regionvasterbotten.se

Ann Åkerman

Sekreterare, Barnmorska

Ungdomsmottagningen Karlskrona

0709-23 83 37

ann.akerman@regionblekinge.se

Malin Cullberg Jansson

Läkare

UM Gullmarsplan, Täby, Mörby, Vallentuna, Åkersberga

0760 – 64 93 93

malin.cullberg@gmail.com

Sara Daun

Kurator

Midsommarkransens UM

0761 – 22 23 52

sara.daun@stockholm.se

Charlotte Farrington Salomonsson

Projektledare/Barnmorska

Södermalms ungdomsmottagning

0707- 27 13 14

Charlotte.Farrington-Salomonsson@regionstockholm.se

Aysegul Aksoy

Kurator

Solna ungdomsmottagning

0725 – 83 23 23

aysegul.aksoy@solna.se

Elina Sundberg

Kurator

Vellinge/Trelleborgs ungdomsmottagning

0706-205422

Elina.Sundberg@skane.se

Malin Carlson

Kurator

Farsta ungdomsmottagning

08-508 197 24

Malin.Carlson@stockholm.se

Hannah Eikman

Barnmorska

Ungdomsmottagningen Gottsunda

073- 420 40 90

Hannah.eikman@regionuppsala.se

FSUM:s styrelse består av ledamöter från våra olika medlemsmottagningar. Styrelsen väljs av årsmötet på ett år i taget. Nedan hittar du kontaktuppgifter till styrelsen.