Styrelsen för FSUM

Ordförande: Jessica Sunesson, barnmorska
Verksamhetsutvecklare för Ungdomsmottagningarna i Region Stockholm

Tel:070 2839418/070 2858457

E-post: Jessica.Sunesson@sll.se

Vice ordförande: Lilo Lindquist, barnmorska
Ungdomsmottagning Väst
Kaverös Äng 5
421 39 Västra Frölunda
E-post: Lilo.lindquist@vgregion.se

Tel 0722095389

Kassör: Carina Mäkinen, barnmorska, verksamhetsutvecklare Ungdomsmottagningarna i Värmland Lagergrensgatan 2 65214 Karlstad

E-post carina.makinen@regionvarmland.se  Tel 070-569 95 37

Sekreterare: Eva Holmberg, psykolog

Ungdomshälsan Umeå
Rådhusesplanaden 3 B
903 28 Umeå
Tel: 090-785 8001, 785 8008

Epost: eva.m.holmberg@regionvasterbotten.se

Ledamot: Maja Gaudet, barnmorska

UM Allingsår Göteborgsvägen 12 441 43 Allingsås

maja.gaudet@vgregion.se

010-4358569

Ledamot: Josefin Andersson, Barnmorska

Skellefteå ungdomsmottagning Trädgårdsgatan 8 93131 Skellefteå  090-7859308 josefin.e.andersson@regionvasterbotten.se

Ledamot: Ann Åkerman, barnmorska

Ungdomsmottagningen Karlskrona stortorget 12 37136 Karlskrona Tel: 0455-735777

E-post: ann.akerman@regionblekinge.se

 

Ledamot: Sara Broger, kurator

Haninge Um Handens Stationsväg 19 Handen

sara.broger@sll.se

070-3247224

Ledamot: Malin Cullberg Jansson, läkare

UM Gullmarsplan, Täby, Mörby, Vallentuna, Åkersberga

Smedsbacken 3 11539 Stockholm

malin.cullberg@gmail.com 0760-649393

Ledamot: Sara Daun, kurator

Midsommarkransens UM Lötmogatan 1 Hägersten

sara.daun@stockholm.se

076-1222352

Ledamot: Charlotte Farrington Salomonsson, Barnmosrka

Södermalms ungdomsmottagning ST. Paulsgatan 9 118 46 Stockholm

charlotte.salomonsson@sll.se

Ledamot: Aysegul Aksoy, kurator

Solna Ungdomsmottagning Nybodagatan 10 17142 Solna

aysegul.aksoy@solna.se

072-5832323

Ledamot: LInda Yrmark, kurator 

FSUM - Föreningen för Sveriges Ungdomsmottagningar