Styrelsen för FSUM

Ordförande: Jessica Sunesson, barnmorska
Stockholm skolors ungdomsmottagning
Observatoriegatan 20
113 29 Stockholm
Tel:070 2858457

E-post: jessica_sunesson@hotmail.com

Vice ordförande: Lilo Lindquist, barnmorska
Angered Ungdomsmottagning
Angeredstorg 5b
424 00 Angered
E-post: Lilo.lindquist@vgregion.se

Sekreterare: Catharina Lundgren Idh, barnmorska
Sollentuna ungdomsmottagning
Tingsvägen 19 5tr
191 61 Sollentuna
Tel: 08-57921186
E-post: catharina.lundgren-idh@sollentuna.se

Kassör: Sevil Bremer, psykolog/ psykoterapeut/ handledare
Solna UM
Nybodagatan 10
171 42 Solna
Tel: 08-7461656, 072-5831656
E-post: sevil.bremer@solna.se

Ledamot: Vanda Oskarsson, barnmorska
Närhälsan västra Fyrbodals ungdomsmottagningar
Trädgårdsgatan 6
451 31 Uddevalla
Tel: 010-4416352
E-post: vanda.oskarsson@vgregion.se

Ledamot: Eva Holmberg, psykolog
Ungdomshälsan Umeå
Rådhusesplanaden 3 B
903 28 Umeå
Tel: 090-785 8001, 785 8008
E-post: eva.m.holmberg@regionvasterbotten.se

Ledamot: Karin Bondestam, gynekolog
Ungdomshälsan
Kungsgatan 25
753 32 Uppsala
Tel: 018-6115740
Tel akademiska sjukhuset vxl 018-6110000
E-post: karin.bishop.bondestam@akademiska.se

Ledamot: Josefin Andersson, barnmorska
Skellefteå Ungdomsmottagning
Trädgårdsgatan 8
931 31 Skellefteå
Tel: 0910-770540/41
E-post: josefin.e.andersson@regionvasterbotten.se

Ledamot: Carolin Eriksson, barnmorska
Sundsvalls Ungdomsmottagning
Tullgatan 15
852 31 Sundsvall
Tel: 060-184886
E-post: carolin.eriksson@rvn.se

Ledamot: Mats Lindén
Ungdomsmottagning Falkenberg
Stationsgatan 16
Tel: 0346-56201
E-post: Mats.Linden@regionhalland.se

Ledamot Åsa Sehlberg, kurator

Luleå Ungdomsmottagning
Timmermansgatan 26 97231 Luleå
Tel: 072-5418619

Epost: Asa.Sehlberg@norbotten.se

 

FSUM - Föreningen för Sveriges Ungdomsmottagningar